Kısa İnceleme: War Horse – Savaş Atı


War Horse filmini izlediğimde, izlerken ilk aklıma gelen şey o derece mükemmel olmuş ki film Oscar alsaymış dedim. Film 2012 84. oscar ödül töreninde en iyi film kategorisinde adaydı. Tabi geçen sene rakipleri çok güçlü olduğu için gerektiği değeri görememişti. Fakat 2013 yılındaki adaylara baktığımızda 2013 yılında aday olmuş olsaydı çok daha başka olabilirdi.

Film gerçekten çok ilginç bir bakış açısıyla, bir atın bakış açısıyla, bir atın başına gelen olayların oluşturduğu olay zincirinin harika bir kurguyla ortaya muhteşem bir olay örgüsünün çıktığı birinci dünya savaşını işlemiş. Konusu bakımından çok başarılı bir senaryoydu. Steven Spielberg yine hünerlerini sergilemiş, ortaya muhteşem başarılı bir iş çıkarmıştı.

Oyuncularıyla, müzikleriyle her açıdan çok şahane bir film olmuş. Özellikle duyguları yoğun yaşatan bir havasıyla gerçekten çok iyiydi.

War Horse - Savaş Atı Filminden Bir Kare
War Horse – Savaş Atı Filmi

Değeri bilinmeyen filmlerden birisi. Bence özellikle o döneme ait film meraklılarının kaçırmaması gerekir. Kaçırdıysalar bile geçen Oscar’da bu sefer bunu gördükten sonra kaçırmamaları gereken bir film. 7.5/10

Filmin Fragmanı

Bu yazıya tepkin nedir?

Beğenmedim Beğenmedim
0
Beğenmedim
Beğendim Beğendim
0
Beğendim
Aşık Oldum Aşık Oldum
0
Aşık Oldum
Nazım
Yıllardır neredeyse izlemediği film - dizi kalmamış olan, sinema aşığı yazar.

Yorumlar 0

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kısa İnceleme: War Horse – Savaş Atı

giriş yap

Captcha!
Don't have an account?
kayıt ol

şifreni yenile

Back to
giriş yap

kayıt ol

Captcha!
Back to
giriş yap
Hangi Formatta İçerik Ekleyeceksin?
Anket
Voting to make decisions or determine opinions