İnceleme: Puss in Boots – Çizmeli Kedi


Puss in Boots – Çizmeli Kedi filmini incelemeden önce şuna değineyim. Hangimiz zaman zaman Shrek serisini özlemiyoruz ki. En azından senede bir de olmasa 2 senede bir animasyonu gelir. Her yılbaşı, özel bayramlarda, günlerde, DVD’lerinde extra içerikleriyle mutlaka her yıl Shrek’ten bir parça bir şeyler izlerdik. Özellikle seriyi bitirme kararı aldıktan sonra ki bu karar da 3D film furyasının başlangıcına denk gelmesi beklide en büyük talihsizliklerinden biri oldu. Ki aynı şekilde Toy Story serisi de. Yani 3D olarak perdeye aktarılan o animasyonlar o kadar muhteşem ve görsel açıdan öylesine görsel şölen iken bu şekilde bu serilerin bitmesi gerçekten çok üzücü ve kötü oldu.

Bu sektörün ve naçizane bir sinemasever olarak bir noktada bizim bu toplumsal sorunumuza değindiğime göre filme geçecek olursam Puss in Boots çok keyifli çok eğlenceli bir animasyon olmuş. Özellikle aşırı renkli senaryosuyla oldukça eğlendirdi izlerken. Tabi 3D olarak sinemada izleyemediğim için biraz hayal kırıklığı yaşadım. Çünkü görsellik bakımından da çok iyiydi. Bazı sahnelerini aşırı derecede merak ettim 3D olarak acaba nasıl olurdu diye.

Puss in Boots - Çizmeli Kedi Filmi
Puss in Boots – Çizmeli Kedi Filmi

Bazı kısımları aşırı komik ve eğlenceliyken bazı kısımlarda yer yer yaşanan dramlarla her şeyi tam kararında tutmaları gerçekten çok başarılıydı. Ayrıca Dreamworks, Shrek serisinden sonra Çizmeli Kedi’yi seriye dökeceğinin sinyallerini vermiş bu animasyonda. Merakla devam serilerini bekliyoruz. Yani Shrek’ten sonra en azından karakterleri parçalayıp onların maceralarını ayrı ayrı animasyonlarda verebilirler. Sonuçta uçsuz bucaksız bir masal diyarında yaşadıkları için o kadar senaryo sıkıntısı çekebileceklerini sanmıyorum.

Puss in Boots gerçekten çok keyifliydi. Animasyon ve de Shrek severlerin kaçırmaması gereken bir yapımdı. Çünkü animasyonun iyisi kötüsü olmaz. 7\10

Filmin Fragmanı

Bu yazıya tepkin nedir?

Beğenmedim Beğenmedim
0
Beğenmedim
Beğendim Beğendim
0
Beğendim
Aşık Oldum Aşık Oldum
0
Aşık Oldum
Nazım
Yıllardır neredeyse izlemediği film - dizi kalmamış olan, sinema aşığı yazar.

Yorumlar 0

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İnceleme: Puss in Boots – Çizmeli Kedi

giriş yap

Captcha!
Don't have an account?
kayıt ol

şifreni yenile

Back to
giriş yap

kayıt ol

Captcha!
Back to
giriş yap
Hangi Formatta İçerik Ekleyeceksin?
Anket
Voting to make decisions or determine opinions