Çerezlik Bir Film: iBoy – Netflix Yapımı Bilim Kurgu Filmi


iBoy filmi, dizi ve film sektörünü alt üst eden online dizi ve film platformu Netflix’in 2017 yılında çıkarttığı çok iyi olmayan ancak izlerken sıkılmayacağınız bir yapım.

Filmde ilk gözüme çarpan isim Game of Thrones’dan Arya Stark olarak tanıdığımız Maisie Williams oldu. 20 yaşında olmasına rağmen filmde de Game of Thrones’da olduğu gibi yaşından küçük bir karakteri canlandırıyor.

Oyuncu kadrosundaki diğer isimlere genel olarak bakarsak; Will Poulter, Miranda Richardson, Bill Milner, Rory Kinnear gibi kısmen çok popüler olmayan oyuncular mevcut.

Film bilim kurgu severlerin hoşuna gidecek. En azından boş vaktinizi film izleyerek geçirmek istiyorsanız tavsiye edeceğim bir film olurdu. Hele hele benim gibi piyasada yer alan neredeyse tüm bilim kurgu filmlerini izlediyseniz izlemeye mecbur kalıyorsunuz. Böyle dediğime bakmayın ama iBoy filmi bence hiç fena bir film olmamış.

iBoy filmi
iBoy filminden bir kare

iBoy filminin konusu

Olmaması gereken yerde olan bir genç, mahallenin serserileri tarafından vurulması sırasında meydana gelen bir kaza sonrası etrafında bulunan tüm iletişim cihazlarıyla bağlantı kurabilmeye başlıyor. Bunu hem kendisi için hem de hoşlandığı kızın intikamını almak için kullanıyor. Ancak her şey istediği gibi gitmeyecek.

Filmi ilk izleyemeye başladığınızda olan düşünceniz ile son anlardaki düşünceniz bir olmayacak. İlgi uyandıran bir konuya güzel bir giriş yapılmış. Konu da aslında işlenirken iyi işlenmiş ancak maalesef finale doğru pek de iyi toparlayamamışlar. Zaten izleyici puanları da bu sebeple düşük. IMDB’den 6 puan alan filmin, puanını hakettiğini söylemem gerek.

Son sözler

Canım çok sıkılıyor, piyasadaki tüm bilim kurgu filmlerini izledim, içinde aksiyon da olan bir film arıyorum diyorsanız iBoy filmini izleyin. Ancak beklentileri yüksek tutmamanızı tavsiye ederim. Sonra üzülebilirsiniz.

Bu yazıya tepkin nedir?

Beğenmedim Beğenmedim
0
Beğenmedim
Beğendim Beğendim
0
Beğendim
Aşık Oldum Aşık Oldum
0
Aşık Oldum

Yorumlar 0

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Çerezlik Bir Film: iBoy – Netflix Yapımı Bilim Kurgu Filmi

giriş yap

Captcha!
Don't have an account?
kayıt ol

şifreni yenile

Back to
giriş yap

kayıt ol

Captcha!
Back to
giriş yap
Hangi Formatta İçerik Ekleyeceksin?
Anket
Voting to make decisions or determine opinions